Kome odgovara Treći Svetski Rat u Aziji
Najveći dobitnici od tog rata su Amerikanci i Evropljani. Kina se svojom ekonomijom već približila Americi po bruto proizvodu. Medjutim, ono što je još značajnije, kinezi krupnim koracima napreduju u svemirskom programu, osvajaju samostalno nove tehnologije, imaju ogromno unutrašnje tržište za samostalan razvoj, žive u miru, razvijaju infrastrukturu i ogormna sredstva ulažu u vojni sektor, mlada su nacija i veoma ambiciozni. Pokazali su na globalnom planu agresivnost i osim Indokine i Azije koju trgovinski kontrolišu, zauzeli su dobar deo Afrike, šire se na Evropu i ciljaju Australiju i obe Amerike za svoj ekonomski prodor. Sve je to pokazatelj da ako se nešto dramatično ne desi, Kina će za deset godina biti imperijalna sila broj 1 u svetu. Amerikanci će postati broj 2 i to trajno.
Kina to radi tiho, i njoj na prvi pogled, nije u interesu da stvara a niti vodi Treći Svetski Rat.
Drugi dobitnici Trećeg svetskog rata su proizvodjači oružja. A to su najrazvijenije zemlje Evrope, Amerika i Rusija. Te zemlje će svakako biti snabdevači oružjem Kine i Japana ako Treći svetski rat počne izmedju njih. Pogledajte tabele koje zemalje koliko oružja proizvode i prodaju godišnje, i koliki su im budžeti za naoružanje na linku ovde.
Detaljnija analiza ko je vlasnik i proizvodjač vojne opreme, doveli bi vas do zastrašujućeg podatka da je veoma mali broj porodica i njihovih banki i povezanih fondova širom sveta, zapravo vlasnik vojnih pogona za proizvodnju mašina za ubijanje.
Treći dobitnici su nacionalne elite kojima je rat takav rat u interesu. Svako normalan bi se zapitao kome bi to odgovaralo da njegov narod krvari i ratuje, ali ako se setimo koliko je ratova do sada bilo i zbog kakvih razloga, nije teško proceniti da će se motivi lako naći. Jedan od motiva koji Japan ima je vrlo jednostavan, prenaseljeni su, treba im zemlja. Resursi vode i zemlje su im sve manji, stanovništvo sve veće a zadnji dogadjaji sa havarijom u nuklearnoj elektrani Fukušima samo potenciraju japanski pohod na kopno. Japan je jedina svetska imperija čije je nacionalno bogatstvo veliko a zemljišni posed mali, ako izuzmemo tu male zemlje kao Švajcarska, Lihtenštajn, Luksemburg, Brunei. Toga su japanci bolno svesni i da mogu sami da stvore dovoljno velika ostrva, već bi ih napravili i stvorili novi Japan. Ali, duboko je more oko njih.
Za sada su u opticaju razlozi za sukob kao nacionalizam, nacionalno dostojanstvo, pravo na zemlju, istorijska osveta za zločine u prošlosti, potvrda dominacije, superiornost nacije, interesi lokalne industrije, ekonomska i politička kriza, itd.